Zgleda, da so se šefi parlamentarnih strank uspeli (!) dogovoriti o dopolnitvi Ustave, kjer bo zarisana črta, do kje se Država sme zadolževati. To je zelo pomemben dogodek, ki mu moramo ploskati. Slovenija se prek 45% BDP sploh ne bo smela zadolžiti, ker ji bo to prepovedovala Ustava. Ker smo sedaj (baje) zadolženi manj, to pomeni, da se bo komolčenje pri koritu nadaljevalo, in to s pospešenim tempom, vendar le začasno, saj bomo v to mejo trčili kmalu. "Samo što nije".
Celo Janša, ki bo najverjetnejši naslednji predsednik vlade, je bil zadovoljen in rekel: "zlato fiskalno pravilo bo olajšalo delo naslednji vladi, katerakoli že bo". Bistvo pa je seveda v tem, da se Slovenija ne bo mogla zadolževati čez vse meje, ampak bo stopala naprej v skladu z dogovorom članic EU, ki želijo krepiti fiskalno unijo. To je pa treba pohvaliti, saj se Slovenija s tem približuje Evropi.
Evo link:
http://www.finance.si/337186/Pahor-Fiskalni-post-se-začne-čimprej-brez-pogojevanj-in-skušnjav
Sedaj moramo le še utišati razne Stanovnike in podobne škodljivce, pa bo za vse bolje. Seveda tule ni govora o kakršnihkoli fizičnih utišanjih, ampak le o tem, da se ga pošlje v penzijo. Pa ne mi sedaj jodlat "ja, ampak saj je že v penziji?!
" Ni res, da je že v penziji, saj je govoril na uradni državni proslavi v Dražgošah. V penziji bo, ko bo poslušalec na unem partijskem pikniku, če bo imel pa kaj za povedati, bo to lahko komot povedal v gostilni, ko bo konec uradnega dela prireditev.