Zdaj tega zapisa ne najdem več in se zdi, da bodo tudi podjetja plačecala po 3€ dodatne takse.
Osebno se mi sicer zdi, da me to ne bo pretirano prizadelo, saj povprečna cena mojih nakupov ponavadi presega 1000€ in 3€ (ali nekajkratnik tega) ne spremeni zadev bistveno.
Zanimiv pa je moj zadnji nakup. Ta je bil zaseben in ne za podjetje:
cena artikla: 22,35 USD
poštnina: 17,59 USD
DDV: 7,49 EUR
stroški postopka: 12 EUR
DDV na stroške postopka: 2,64 EUR
vse skupaj približno 60€ za izdelek vreden 20€.
Gre pa za restavratorski material za obnovo tehnične dediščine, ki bi jo drugače pojedel zob časa.
V familiji imamo nekaj zadev, ki bi jih bilo treba zgodovinsko restavrirati. Država za to nima prav dosti posluha (in skuša dodatno zaslužiti na ta račun), zato marsikaj tudi pustimo propasti.
Zanimivo je, da zadev ne smeš predelati, ker te takoj za ušesa, da uničuješ dediščino. Lahko pa jo pustiš pri miru, da propade.