kekez
  • kekez
  • Newbie Topic Starter
a year ago
Na netu kroži notica, kako pametni in razgledani so bili že stari Egipčani.

Kao hitrost svetlobe je: 299.792.458 m/s
Piramide pa stojijo na zemljepisni širini 29,9792458 stopnje severno.
https://fullfact.org/online/great-pyramid-speed-of-light/ 

Moj prva misel ob tem je, da so bili Egipčani res vizionarji, saj so meter (s katerim se določa hitrost svetlobe) izumili Francozi leta 1790, kar je hidičevo par tavžent let kasneje od piramid. Verjetno pa za časa piramid niso iznašli še niti sekunde in stopinje. 
Tole me še najbolj spominja na komentar enega brihtnega Yenkija ob obisku Londona: Kako so šli lahko windsorski grad postaviti tako blizu prometnega letališča, da imajo zdaj tam tak hrup. 
To sm jest!
kekez
  • kekez
  • Newbie Topic Starter
a year ago
Fora je v tem, če bi bila številka za hitrost svetlobe nekoliko drugačna (zaradi drugačnih enot), bi pa na koordinatah s tako številko našli pač kako drugo zanimivost. 
To sm jest!
Navadni Nimda
a year ago
Vse sorte "lovcev na divja naključja" se najde na netu? 
ZokiPoki
a year ago
To me spominja na vic, ko Janezek zaloti mamo med tuširanjem: "Mami, kuj imaš tisto med nogami?"  Mama: "Tam me je nekoč dedek po naključju s sekiro usekal. " Janezek: "Ojoj, pa lih po pički!"
Živela komunistična partija! Živel Josip Broz Tito! Živela Jugoslavija!
aceofs
a year ago
Originally Posted by: kekez 

Na netu kroži notica, kako pametni in razgledani so bili že stari Egipčani.

Kao hitrost svetlobe je: 299.792.458 m/s
Piramide pa stojijo na zemljepisni širini 29,9792458 stopnje severno.
https://www.estela.si/podaljski-za-lase-in-lasulje  https://11st-oprema.si/predalniki/kovinski-predalniki/ 
https://www.medot-wines.com/dozivite-medot/vinske-degustacije 

Moj prva misel ob tem je, da so bili Egipčani res vizionarji, saj so meter (s katerim se določa hitrost svetlobe) izumili Francozi leta 1790, kar je hidičevo par tavžent let kasneje od piramid. Verjetno pa za časa piramid niso iznašli še niti sekunde in stopinje. 
Tole me še najbolj spominja na komentar enega brihtnega Yenkija ob obisku Londona: Kako so šli lahko windsorski grad postaviti tako blizu prometnega letališča, da imajo zdaj tam tak hrup. 


to pa je neki :))
Lara
a year ago
Originally Posted by: kekez 

Na netu kroži notica, kako https://www.ergochord.com/cenik  pametni in razgledani so bili že stari Egipčani.

Kao hitrost svetlobe je: 299.792.458 m/s
Piramide pa stojijo na zemljepisni širini 29,9792458 stopnje severno.
pomoč pri zanositvi 

Moj prva misel ob tem je, da so bili Egipčani res vizionarji, saj so meter (s katerim se določa hitrost svetlobe) izumili Francozi leta 1790, kar je hidičevo par tavžent let kasneje od piramid. Verjetno pa za časa piramid niso iznašli še niti sekunde in stopinje. 
Tole me še najbolj spominja na komentar enega brihtnega Yenkija ob obisku Londona: Kako so šli lahko windsorski https://estela.si/collections/kodralniki  grad postaviti tako blizu prometnega letališča, da imajo zdaj tam tak hrup. 



Tole je klasičen primer, kako lahko ljudje v naključnih številčnih ujemanjih vidijo nekaj globljega, kot v resnici je. Stari Egipčani so bili zagotovo izjemni graditelji in so imeli napredna znanja o astronomiji, a povezovanje koordinat piramid s hitrostjo svetlobe je čista naključnost.
Hitrost svetlobe se meri v metrih na sekundo, meter pa so, kot si pravilno opazil, definirali šele Francozi v 18. stoletju. Prav tako Egipčani niso poznali sekunde kot enote časa niti sodobnega koordinatnega sistema, ki uporablja stopinje, minute in sekunde.
Če bi si hoteli na vsak način dokazati, da so Egipčani vedeli za hitrost svetlobe, bi morali najprej razložiti, kako bi sploh lahko izračunali tako vrednost brez sodobnih merilnih instrumentov in fizikalnih zakonov. Celotna teorija je pravzaprav le še ena izmed številnih teorij zarote, ki izkoriščajo naključne numerične povezave, da bi ustvarile iluzijo globljega pomena.
Tvoj komentar o Yenkiju in Windsorskem gradu je čudovita analogija – ljudje včasih obrnejo vzročno-posledične povezave in stvari interpretirajo na način, ki se jim zdi fascinanten, a v resnici nima nobene podlage.
kekez
  • kekez
  • Newbie Topic Starter
a month ago
Pred dnevi sem zasledil eno zanimivost, kaj je glavna značilnost družbenih omrežij.
Ugotovili so, da je glavna značilost ta, da se zdaj butlji lahko povezujejo med sabo in s tem postajajo močna in vplivna skupnost.
V času pred družbenimi omrežji so bili butlji več ali manj izolirani posamezniki, ki vsak zase niso mogli delati pretirane škode.

In tako mi je FB spet serviral en članek neke "vplivnice", ob katerem kar ošpice dobim.
Povzetek je, če se neki stvari malo bolj učeno reče, je zagotovo škodljiva in bi jo bilo treba prepovedati. Za kar mora, seveda, spet poskrbeti država.
In potem navaja: benzil salicilat - vsebuje ga praktično vsaka kozmetika,
butilirani hidroksitoluen - vsebuje ga praktično vsa industrijsko pripravljena hrana,
alkilbenzen sulfonat - vsebujejo ga praktično vsa čistila in detergenti.
Ne vem, ali se samo meni zdi normalno, če je neka stvar namenjena, da ubije mikrobe, potem ne more biti prijazna do čisto vseh živih bitij in je to prav njen osnovni namen?
Itak, da detergent za pomivanje posode ni namenjen, da ga imaš na krožniku za večerjo.

Če bo kdo hotel priti k meni na piknik, mu vnaprej tukaj povem, da jaz mrežo za peko čistim s cevosanom, katerega glavna sestavina je natrijev hidroksid.
Ta povzroči, da trojni ester glicerola, palmitinske, stearinske in oleinske kisline razpade na glicerol, natrijev palmitat, stearat in oleat, ki so topni v vodi, kar opisani ester ni.

Grem jaz zdaj na dodatno dozo metilksantinov s teobrominon na čelu. 
V bistvu mi je a že žal, da sem hčerko napuckal, da je šla študirat kemijo. Očitno v Sloveniji ne bo kruha zanjo. 
Ob koncu tega izliva se še poklonim pokojni profesorici Aleksandri Kornhauser, je bila zares spoštljiva osebnost.
To sm jest!
ZokiPoki
a month ago
Glede BHA in BHT : se uporablja le v določenih primerih. 
Živela komunistična partija! Živel Josip Broz Tito! Živela Jugoslavija!
kekez
  • kekez
  • Newbie Topic Starter
26 days ago
Berem v cajtngu ... naravno sredstvo proti plevelu: mešanica alkoholnega kisa, soli in detergenta za posodo.
O matr! In to je naravno in naravi neškodljivo?
Praktično ne poznam rastline, ki ljubi zasoljeno zemljo. Kvečjemu kakšen osat in obmorska makija.
Detergent za posodo. Fula naravna zadeva, ki lahko vsebuje marsikaj.

Imam pa že raje glifosat.
Pri tem vsaj veš, da ni naraven in da potamani samo prek zelenih delov rastline.
Ko ga uporabiš in se posuši, lahko praktično takoj seješ ali sadiš nadomestne rastline, preden plevel sploh crkne.
Plevel pa bo nepreklicno crknil. Čez nekaj tednov, ko že misliš, da ne bo delovalo, bodo stare stvari šle k vragu, na novo posajene pa ne bodo vedele nič o tem.
V zemlji ne ostane praktično nič. Če pa že, pa ne deluje, saj glifosat prime samo na zeleni del rastlin. 
Čudež kemije! Hvala Monsanto in tista fabrika na Štajerskem, ki se ji je včasih reklo Pinus Rače. Danes ne vem, kako se imenuje.

Kdor pa res prisega na naravne zadeve, pa beži stran od soli in detergentov.
Uporabiš pelargonsko kislino. Deluje podobno, kot tisti zgoraj opisani domači zvarek (zelo hitro požge zunanje dele rastline, sistemsko ne deluje),
v zemlji pa potem ne dela zgage. 
Tudi za bio pridelavo.
To sm jest!
This forum is running Yetanotherforum.
All content is Copyright® Hyde-Park.si (2007-2027), except where outright stolen.