kekez
14 days ago
A je kdo dež videl?
Celo noč je scalo kot pri norcih. Se pa peljem zjutraj skozi Kranj in čez savski most ...
Sava suha. Pol vode, pol šodra. Kaj, za vraga? 
To sm jest!
ZokiPoki
14 days ago
stepphiesecret obvlada sceno
Živela komunistična partija! Živel Josip Broz Tito! Živela Jugoslavija!
ZokiPoki
7 days ago
stepphiesecret obvlada sceno
Živela komunistična partija! Živel Josip Broz Tito! Živela Jugoslavija!
kekez
7 days ago
Jaz sem v lanski jeseni potaknil nekaj vejic brina v lončke v kleti.
Čez zimo je tole izgledalo ves čas zelo zeleno in optimistično. Menda brin težko dela korenine in sem bral, da je pričakovani izplen 50%.
Spomladi, ko se je ogrelo, sem zadeve dal ven in v nekaj dneh je vse začelo rjaveti.

Potem sem bral, da so rastline v kleti lepo hibernirale, ko pa sem jih postavil na toplo sonce, so hotele začeti rasti, korenin pa ni bilo, da bi jim dostavljale hrano.
Ekspresno sem vse skupaj pobasal in spet prestavil v klet. Tam je od takrat dalje spet ostalo v enakem nekoliko porjavelem stanju in se nič ne spreminja.
Zdaj sem v dilemi, ali tole v kleti še 10 let redno zalivati ali kaj? 
Očitno bo izplen 0%. Pa ne vem, kaj delam narobe.

Sicer sem si nabavil še neke kitajske lončke za podoben namen vegetativnega razmnoževanja.
Ti delajo tako, da oluščiš vejo in na ta oluščen del pritrdiš z zemljo napolnjen lonček. Potem naj bi rastline na tem mestu normalno rasla kot del originalne rastline, hkrati pa na oluščenem delu pognala svoje nove korenine.
Ko se te ojačijo, lahko originalno vejico odstrižeš in začne rasti sama.
Problem je, da so moji brini dokaj majhni in še nimajo primernih vej za tak namen.
To sm jest!
ZokiPoki
7 days ago
stepphiesecret obvlada sceno
Živela komunistična partija! Živel Josip Broz Tito! Živela Jugoslavija!
ZokiPoki
7 days ago
stepphiesecret obvlada sceno
 
Živela komunistična partija! Živel Josip Broz Tito! Živela Jugoslavija!
This forum is running Yetanotherforum.
All content is Copyright® Hyde-Park.si (2007-2027), except where outright stolen.