Wulfe
  • Wulfe
  • Newbie Topic Starter
7 months ago
Zadnjič enkrat se je pričel Q4/2025, danes pa sta $JMP in $GS že objavili podatke o poslovanju v Q3/2025. Pa poglejmo: oba imata beat/beat za revs in EPS, kar je precej olajšalo odmetavanje v PreMarket tradingu. $VIX se umirja, zlato je nehalo noret, edino USD je nekoliko močnejši, vsaj od EURUSD. Celo razpadanje "kriptosov" se je nekoliko upočasnilo.
Wulfe
  • Wulfe
  • Newbie Topic Starter
6 months ago
Jaooo, v uredništvu socialno-borznega posredništva smo poazbili napovedati, da je danes praznik in NI tradeanja.
Jutri je pa do ene 19:00...
#Thanksgiving
kekez
4 months ago
Dons očitno ne bomo nič mešetarili.
Yenkiji spet nekaj praznujejo. 
To sm jest!
Navadni Nimda
4 months ago
MLK Day, 19th January 2026 je frei.
(Drugo leto 18th January, 2028 pa 16th January... a prestopnih let se ne obeležuje več? Aja, ne, tisto je kasneje. )
kekez
4 months ago
Intel je orng pogrnil (-15%).
Jaz sem se ga znebil v ponedeljek s 130% dobičkom. 
Napovedano je imel četrtletno objavo podatkov in po vseh cenitvah je bil precenjen.
Upam, da se naslednje leto z delom tega dobička ne bo Golob mastil. 
To sm jest!
Navadni Nimda
4 months ago
Kako to misliš z "delom"? A niso rekli, da bodo komunisti Nacionalizirali vso zasebno lastnino, če pridejo spet na oblast? 
kekez
4 months ago
Dons Metka vleče 100 na uro. Trenutno META +9,44% 
To sm jest!
deležnik
4 months ago
Kako je pa kaj z MSFT? 
Navadni Nimda
4 months ago
Včer se je $MSFT pošteno sededel. In vse ostalo z njim,...
kekez
4 months ago
Figo! Včeraj smo kar lepo pridelali 2 mesečni plači.
Za to sta poskrbeli Metka in Carnival (CCL).


Sicer pa ne vem, kaj se s svetom dogaja.
Predvčerajšnjim je zlato za hip doseglo že $5600.
Začetna letošnja cena je bila pod $4400. Začetna lanska pa $2600.

Se mi zdi, da je pa še hujši silicij.
Ne vem kaj bo s poslom. Sploh mi ne uspe več ničesar kupiti. Vsa naročila za spominske čipe in module mi letos kenslajo, ker gredo cene hitreje gor, kot uspe dobaviteljem posodabljati cenike.
Trenutno iščem diske, katerih cena zdaj že presega 5000€.
Pa en kup RAMa rabim, pa sploh več ne vem, kakšna je cena. Vsak dan je drugačna in nič dobavljivo.
To sm jest!
kekez
4 months ago
Evo d n wažm. Tole je današnji copy/paste. Tudi včerajšnji podoben.
Ampak na računu se pa denar pretaka 100 na uro v stilu plačilo-refund, plačilo-refund, ...

Hi,
We regret to inform you that due to the recent escalation in ssd prices, our supplier has declined to fulfil our order. Consequently, we are currently unable to dispatch any stock. We sincerely apologize for this situation.
To safeguard your interests, we propose issuing a full refund first. Would this be acceptable to you?
We deeply regret any inconvenience caused.
Best regards,
To sm jest!
Navadni Nimda
4 months ago
Datacenter AI zahteva vedno več resourceov, SSD in RAM so prvi. Čak da cene elektrike podivjajo, posebej tam, kjer nimajo Jedrskih elektrarn. 
kekez
4 months ago
Hi
sorry all sold... Prices are already at around 1000€ today, so crazy!

spet RAM 
To sm jest!
kekez
4 months ago
Danes spet dve zavrnitvi naročil.
Zdaj se pa že skoraj ne spomnim, kdaj sem nazadnje prejel kakšno pošiljko memorijskih komponent. 
Adijo posel. 
To sm jest!
deležnik
4 months ago
Jaz imam nekaj stare zaloge DDR2, če rabiš. 
kekez
4 months ago
Imam ddr2, ddr3, ddr4 in tudi ddr5 nekaj. Zadnjih premalo. Pe še tile so 4800, rabim 6400.
Bomo videli, danes sem naročil kup 15,36TB ssd-jev, nekaj 3,84TB. Nad 30,72TB sem obupal. Samo Intel QLC smetje je po trgu.
To sm jest!
kekez
4 months ago
Zlato je spet po $5100.
Padec, ki ga mediji napihujejo, ni trajal niti 2 polna dneva. 
To sm jest!
kekez
4 months ago
Amazon.com: Full year 2025 earnings: EPS exceeds analyst expectations

Full year 2025 results:
* EPS: US$7.29 (up from US$5.66 in FY 2024).
* Revenue: US$716.9b (up 12% from FY 2024).
* Net income: US$77.7b (up 31% from FY 2024).
* Profit margin: 11% (up from 9.3% in FY 2024). The increase in margin was driven by higher revenue.

Posledično je cena delnice v zadnjem tednu padla za 12%. 
To sm jest!
Navadni Nimda
4 months ago
Gromozanski Capex je bil napovedan za naprej. To je spodneslo delnico (pravjo).
3 months ago
Originally Posted by: Navadni Nimda 

Gromozanski Capex je bil napovedan za naprej. To je spodneslo delnico https://hobistudio.si/pohistvo-po-meri/  (pravjo). https://pharma-hemp.com/sl/ 

 Tipična kratkovidnost trga. Vlagatelji paničarijo zaradi trenutnih stroškov, ampak brez teh ogromnih vlaganj v AI infrastrukturo bi Amazon dolgoročno izgubil primat v oblaku. To je nujno zlo za prihodnjo rast.
This forum is running Yetanotherforum.
All content is Copyright® Hyde-Park.si (2007-2027), except where outright stolen.